Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Winx Club Tanıtım

3 posters
YazarMesaj
serenityendymion
Yeni Üye
Yeni Üye
serenityendymion

rep :
Winx Club Tanıtım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Winx Club Tanıtım Right_bar_bleue

Winx Club Tanıtım Empty
MesajKonu: Winx Club Tanıtım   Winx Club Tanıtım Icon_minitimeSalı Haz. 17, 2008 11:28 pm

Winx Club Tanıtım Yusufalp26b81497a90b58ctk9
Winx Club Tanıtım Yusufalp26b81497a90b58ctk9.0f38bd0540
İtalyan yapımı, özellikle küçük kızların ilgiyle izledikleri bir çizgi filmdir. Giyim,ayakkabı,çanta ve okul malzemeleri, CD, DVD, bilgisayar, psp ve play station oyunları vb. alanlarda pek çok çalışması olan Winx Club, dünyada 130 ülkede izlenmiş 14 dile çevrilmiş ve “Kayıp Krallığın Sırrı” adlı sinema filmi Türkiye’de dahil 22 Şubat 2008’den beri 41 ülkede gösterime girmiştir.Türkiye’de ki yayın hakkı Doğan Grubu’na ait olup 1., 2. Sezonları D Çocuk ve 3. Sezon bölümleri ise Kanal D’de yayınlanıp şu an D Çocuk’da yayınlanmaktadır.Ayrıca Winx Club ve Pixie adında iki dergisi de Türkiye’de aylık olarak yayınlanmaktadır.Dergilerin her ay yaklaşık 30.000 alıcısı vardır. Şu an 3 tane resmi web sitesi olup sadece Türkiye’de 200.000 üzerinde aktif üyesi vardır.
Winx Kızları
Bloom Bloom Ejder Ateşi Perisi'dir.Aynı Zamanda Winx Club'ın baş rolündedir.
İşte Baş Kahraman BloomYaşı : 16
Gezegeni : Domino
Hoşlandıkları: Büyülü dünyalar ve varlıklar ile ilgili her şey
Güçlü yanları: Başkalarını düşünür, bağımsız ve doğuştan lider ruhlu
Zayıf yanları: Sabırsız, inatçı, peri kökeni ile ilgili şüphelerinden dolayı biraz da güvensiz.
Bloom, sorunları, okulla ilgili sorumlulukları, arkadaşları ve düşleriyle dünyadaki herhangi bir genç kızdan farksızdır.
Her gün sessiz sakin geçmekte olan yaşantısını sevmekte, öte yandan büyülü yerlerden ve sihirli varlıklardan oluşan bambaşka bir dünyanın varlığını hayal etmektedir.
Bloom, yüreğinin derinlerinde hayallerinin gerçeğe dönüşebileceğini hissetmektedir. Aslında, çok geçmeden, kendisind e onu çok özel bir kıza dönüştürecek olan büyük bir enerji olduğunu öğrenecektir! (Bu arada, Enerji, Sihirli Burçların bir özelliğidir Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!)
Bloomun yazgısı, kendisinin düşleyebileceğinden çok daha farklı ve heyecan vericidir...
Bloom'un Enchantix HaliBloom bize kendisini tanıtıyor:
Merhaba, ben Bloom! 10 Aralık'ta doğdum sihirli burcum Ejderda, Dünyadaki Gardenia'dan geliyorum; orada annem Venessa ve babam Mike ile yaşıyordum.Bir gün parkta iri ve tehlikeli bie Dev ile mücadele eden Stella adında bir periyle karşılaştım.Tam bu sarışın periye yardım etmek isterken o ana kadar varlığını bile bilmediğim sihirli güçlerim olduğunu fark ettim.İşte her şey böyle başladı.Dünya'dan ayrılıp Alfea'ya geldim.Burada, çok zevkli dersler öğreniyorun, gerçekten özel arkadaşlar buldum ve düşlerimi birer birer gerçeğe dönüştürüyorum.Bir yandan geçmişimle ilgili gizemi çözmeye çalışırken, hemen hemen her gün yeni ve büyülü bir macera yaşıtorum. En biyük tutkum ise sihirdir.Bütün diğer hobilerim onunla bir şekilde mutlaka balantılıdır.Fırsat bulduğumda her an kendimi binlerce antik kitabın saklandığı Alfea'nın kütüphaneisne atıyorum. İnsanlar benim cömert, dürüst, cesur, asil, yürekli, atak ve karizmatik olduğumu söylütorlar.
Stella Stella Güneş ve Ay Perisi’dir.
StellaYaşı: 17
Ülkesi: Solaria
Güç Kaynakları: Enerjisini güneş ve ay ışığından alır.
Hoşlandıkları: Güzel olan her şey, aşk büyüleri ve en son moda giysiler.
Güçlü Yönleri: Hayat dolu, iyimser.
Zayıf Yönleri: Alış-verişe çok meraklı olduğu için dersleri biraz zayıf.
Diğer Özellikler: Güzellik konusunda son derece bilinçlidir ve Bloom’un yakın arkadaşıdır. Stella, hayat doludur, ancak biraz bencildir ve kendine gereğinden fazla güvenir. Ancak Bloom’la tanıştıktan sonra kişiliğinin bu olumsuz yönleri biraz düzelecektir. Stella, gezegeninden Alfea Peri Okulu’na ailesinin isteğiyle gelmiştir. Onlar kızlarının gerçek bir peri olmasını istemektedir. Ama Stella dersleri ve notları pek de önemsemez. Stella, dersleriyle değil de giyimi ve görünümüyle ilgilidir. Her fırsatta zarafetini sergiler. (“Zarafet,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Gösterişe meraklı ve çok hoş bir kız olduğunun bilincindedir.
Stella'nın Enchantix HaliStella bize kendisini tanıtıyor:
Merhaba, ben Stella! Ben 18 Ağustos’ta doğdum ve sihirli burcum Denizkızı’dır.Solaria’dan geliyorum.Annemle babam Sloaria’nın kral ve kraliçesidir.Onların tek çocuğuyum.Annem gerçek bir hanımefendidir ve hiç kibirli değildir.Soylu olmanın avantajları var ama bazı zor yanları da var:Örneğin, gittiğiniz her yerde seçkin olmalısınız. Son moda giyinmeyi çok severim ve her zaman en iyi göründüğümden emin olmak isterim.Aslında benim gardırobum, bütün Büyülü Boyut’un en büyük gardırobudur.Eminim, dünyada bir benzeri yoktur!En sevdiğim hobim ise Magix ve Adquistes’te alışverişe çıkmaktır.Erkeklerle konuşmaya bayılırım ama ders çalışmaktan da nefret ederim.Ama biraz özen ve arkadaşlarımın yardımıyla, ben de düzeleceğim ve mükemmel bir peri olacağım.İnsanlar benim hakkımda ne düşünürler?Sanırım, benim için anında harekete geçen, neşeli, bencil, komik, cömert, şaşırtıcı ve şık diyebilirler.
Miusa Miusa Müzik Perisidir.
MiusaYaşı: 16
Ülkesi: Melodi Peri Ülkesi
Güç Kaynakları: Gücünü bütün müzik türlerinden almaktadır.
Hoşlandıkları: Müzik aletleri çalmak, gün içinde hayallere dalmak.
Güçlü Yönleri: Araştırma için doğal bir yeteneği vardır ve çok iyi bir gözlemcidir.
Zayıf Yönleri: Bazen çok sinirlenebilir.
Diğer Özellikleri: Tecna’nın oda arkadaşıdır.
Miusa, müzik dinlemeyi çok sever, böylece günboyu düş kurabilir...
Müziğin gücü, Miusia’yı capcanlı bir kız yapar; her an patlamaya hazır gibidir. Ayrıca, en zor anlarında bile arkadaşlarını neşelendirmeyi başarır.
Bazen düşünceli de olsa, müzik sayesinde hep hareketlidir ve yepyeni fikirlerle doludur: Hemen fark edilen yaratıcılığı Winx’in zor durumlardan kurtulmasına yardımcı olur.
Miusa'nın Enchantix Haliİşte Miusa bize kendini tanıtıyor:
Merhaba ben Miusa! Ben 30 Mayıs'ta doqdum ve burcum Elf.Müzik gezegeni olan melodiden geliyorum.Aneem çok ünlü bir şarkıcıdır. babam ise yetenekli bir piyanist ve müzik aleteleri yapımcısıdır.Müzikle büyüdüm ve tutkum haline geldi.Bütün müzik aletlerini çalmayı severim ama favorim yan flüttür.En çok Alfea'daki odamın sessizliğinde tek başıma kalabildiğim anlarda çalmayı severim.Dans etmeye de bayılırım; Latin Amerika, rap, hip-hop, disko ve tekno hatta bale yapmaya bile.Güçlü etkisi olan her müziği severim.
İnsanlar benim azimli, enerjik, alaycı, dağınık, aceleci, ve biraz da güvenilmez olduğumu söylerler.Alfea'da olmayı seviyorum ve iyi bir peri olmak istiyorum.En çok da arkadaşlarımı ve onlarala birlikte heyecanlı maceralara atılmayı seviyorum.
Tecna Tecna Bilim ve Teknoloji Perisi'dir
TecnaYaşı: 16
Ülkesi: Tekno Toz Peri ülkesi
Güç Kaynakları: Gücünü yüksek teknoloji ürünü olan her şeyden alır.
Hoşlandıkları: Bilim, bilgisayarlar, buluşlar.
Güçlü Yönleri: Mükemmeliyetçi, çok kararlı.
Diğer Özellikleri: Yarı androiddir.
Tecna, ilgi duyduğu alanlardan dolayı, daima kendini arkadaşlarından biraz farklı hissetmiştir: Ne de olsa, bilimden ve buluşlardan hoşlanmaktadır. Diğer kızlar boş zamanlarını eğlenceli uğraşlarla geçirmeyi severken, azimli ve kararlı bir kız olan Tecna, hep yeni şeyler keşfetmeye çalışır.
Belki duygusuz gibi görünebilir, ama bunun nedeni, onu daima arkadaşlarına bilgece öğütler vermeye yönelten müthiş sağduyusudur. (“Sağduyu,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Arkadaşlarının yardımıyla, Tecna da içindeki duyguları keşfedecektir.
Tecna'nın Enchantix HaliTecna bize kendisini tanıtıyor:
Merhaba, ben Tecna 16 Aralık’ta doğdum ve sihirli burcum Triton’dur.Büyünün teknolojiden kaynaklandığı Zenith gezegeninden geliyorum! Bilimi severim ve boş zamanımda yeni şeyler icat etmeye bayılırım.Ayrıca bilgisayar kullanmayı ve video oyunları oynamayı çok seviyorum! Spordan ve hareketli olmaktan hoşlanıyorum.Zaten siz de bunu benim minyon ve hi-tech görünümümden anlayabilirsiniz.Bu arada, benim akılcı ve düzenli biri olduğumu zaten tahmin etmişsinizdir.Bu kendimden emin emin olmamı da sağlıyor.Bazen soğuk ya da mesafeli göründüğümü biliyorum ama gerçekte hiç bencil değilim ve arkadalarıma karşı son derece samimiyim.
Flora Flora, Doğa Perisi’dir.
FloraYaşı: 16
Ülkesi: Yemyeşil Periülkesi
Güç Kaynakları: Enerjisini çiçeklerden ve bitkilerden alır.
Hoşlandıkları: Ormancılık çalışmaları, botanik deneyleri.
Güçlü Yönleri: Grubun en olgunu, son derece sorumluluk sahibi.
Zayıf Yönleri: Kendine güveni az.
Diğer Özellikleri: Yatakhanede Bloom’un oda arkadaşıdır. Flora sıcakkanlı bir kızdır, daima herkese yardım etmeye hazırdır: Bunu doğaya duyduğu sevgiyle de ortaya koyar.
Alfea yatılı okulunda da olgun ve sorumluluk sahibi bir öğrencidir: En büyük düşü, Büyülü Boyut’taki bütün bitki ve çiçeklere yardım etmek için büyülü gücünü nasıl kullanacağını öğrenmektir.
Flora’nın bu kadar duyarlı olması bazen onu utangaç ve çekingen hale getirir, çünkü kendine yeterince güvenmez… (“Duyarlılık,” Sihirli Burçların bir özelliğidir… Sihirli Burcunu bilmiyorsan, Bloom bunu öğrenmene yardım eder!) Ama Winx sayesinde, yeteneklerine inanmayı öğrenecektir.
Flora'nın Enchantix HaliFlora bize kendisini tanıtıyor: Merhaba, ben Flora! Ben çiçek perisiyim ve Linphea’dan, büyünün doğa ile bütünleştiği yerdedn geliyorum.Doğanın uyandığı 1 Mart’ta doğdum ve sihirli burcum Orman Perisi’dir. Çiçeklerin ve bitkilerin kokusunu duymadan yaşamam mümkün değil.Bu nedenle, odam küçük bir bahçeyi andırıyor ve hatta kendi icat ettiğim et yiyen bir bitkim de var. Çalışkan bir öğrenciyim ama aşırı hırslı değilim, sadece ders çalışmayı seviyorum ve her şeyi elimden gelen en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Akıll ve dikkatliyim, yardıma muhtaç insanlara şefkat ve sabırla yardım elimi uzatmakta hiç tereddüt etmem. Güvensizliğim bazen karar vermeme engel olur ama en iyi dostlatım her zaman bana doğru öğütleri verip beni yüreklendirirler.
Layla Layla Akışkanların Prensesi’dir.
LaylaYaşı: 16
Sihirli Burcu: Khimaira
Ülkesi: Andros
Güç Kaynakları: Morfix denilen ve şekil değiştirebilen bir sıvı.
Hoşlandıkları: Spor yapmak, gururlu ve kararlı olmak.
Sevmedikleri: Açık alanlar ve karanlık.
Winx grubuna yeni katılan bir üyedir. Uykucu adında sevimli bir pixie'si vardır.
Layla'nın Enchantix HaliLayla bize kendini tanıtıyor:
Merhaba, ben Winx Club’a yeni katılan Layla, akışkanlar prensesiyim!15 Haziran’da doğdum ve sihirli burcum Khimaira.
Winx beni Darkar’ın esaretinden kurtardığından beri bu müthiş grubun üyesiyim Özel güçlerimi Morfix adı verilen ve istediğim her şekle sokabildiğim, pembe bir sıvı üzerinde kullanabiliyorum.Alfea Koleji’nde yeteneklerimi tam anlamıyla kullanabilme becerisini kazandığımda, bütün sıvıları kontrol edebileceğim!
Boş zamanlarımda spor yapmayı severim, böylece her zaman zinde ve formda olabiliyorum.Gururlu ve kararlıyım, telikelerle mücadeleye her zaman hazırım.Ancak iki şeyden korkutorum:Karanlıktan ve açık alanlardan!Gerçek bir peri ve iyi bir Winx olmayı ümit ediyorum!
Uzmanlar Uzmanlar Büyülü Boyuttaki en cesur savaşçılardır.Perilere yardımcı olurlar ve her başları sıkıştığında onların yardımına hazırdırlar.Kızılçeşme'de yetiştirilrler ve en geneleneksel olandan, son teknoloji ürünlerine kadar bütüns silahları kullanımını öğrenirler.Görevlerinde kullanabilecekleri özel araçları vardır.Ayrıca, her birinin eğitim gördüğü bir ejderhası vardır. Kızılçeşme, hain Trix tarafından tamamen yıkılmıştı ama eskisinden daha görkemli olarak kendi külleri arasından yeniden yükseldi.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

Winx Club Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Winx Club Tanıtım   Winx Club Tanıtım Icon_minitimeÇarş. Haz. 18, 2008 1:29 pm

Paylaşım ve özellikle de resim için teşekkürler Very Happy
http://aysawascisi.azbuz.com
Admin
Admin
Admin
Admin

rep :

Winx Club Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Winx Club Tanıtım   Winx Club Tanıtım Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 12:07 am

Tanıtım mesajları tek bir üye tarafından yapıldıysa bu mesajlar uzunklugu yüzünden gönderilemiyorsa ayrı mesajlar olarak tek başlıkaltında toplanmalıdır lütfen dikkat etmeniz.

Winx Club Tanıtım Winxclubandpixiesom2
Winx Club Tanıtım Winxclubandpixiesom2.a6d92a46cc
Sky Sky Bloom'un sevgilisidir.
SkyYaş: 18
Uzmanlığı: Mükemmel bir pilot ve kılıçla savaşta usta
Özellikleri: Yardımsever ve arkadaş canlısı. Son derece duygusal, romantik Eraklion Prensi olan Sky bu sırrı en yakın arkadaşı ve koruması Brandon ile paylaşmaktadır. Kızılçeşme Kolejinde, kılıç becerileri ve özellikle tekno-araçlar (usta bir pilottur), üzerine öğrenim görür. Sky, cesur ve beceriklidir. Aynı zamanda, hiç bir engelin durduramayacağı kadar azimli ve kuvvetli bir dövüşçüdür: Uzman arkadaşlarının doğal lideridir.
Sky bize kendini tanıtıyor:
Merhaba, Ben Sky Eraklion Presiyim ve tacın tek varisiyim. 20 Mart’ta doğdum, sihirli burcum Anka Kuşu’dur. Bütün büyülü boyutu karanlık güçlere karşı koyabilmek içim Kızılçeşme’de eğitim görüyorum. Uzman bir savaş pilotuyum ve kılıç konusunda da çok ustayım. Aynı zamanda, çok da iyi bumerang atarım. İnsanlar benim soylu, sadık, güvenilir, cesur, sözünün eri ve bencillikten uzak olduğumu söylerler. Aslında, bazen biraz kararsız olabiliyorum. Romantiğim ve kızlar arasında popülerim. Ayrıca da iyi bir öğrenciyim.
Brandon Stella'nın sevgilisdir.
BrandonYaş: 18
Uzmanlığı: Kılıçla savaşta usta ve patlayıcılar konusunda uzman
Özellikleri: Sıcakkanlı, girişken, iyi giyinmeyi seviyor . Kızlarla çok ilgili!
Aslında Eraklion Prensi olan Sky’ın en yakın arkadaşı ve korumasıdır. Sky’ı her an yardıma ihtiyaç duyabilecek bir kardeş gibi görür. Askerlere özel bir eğitim kampında yıllarca eğitim görmüştür. Şimdi de, diğer uzmanlara göre hayli ileri düzeydeki kılıç tekniğini kusursuzlaştırmak üzere dersler almaktadır. Kızlardan gerçekten hoşlanır: Bu nedenle iyi giyinmeyi sever, çekici ve tatlı dillidir; yeri geldiğinde tam bir beyefendi gibi davranır
Brandon bize kendini tanıtıyor:
Merhaba! Ben Brandon, Sky’ın sadık arkadaşı ve koruyucu kalkanıyım.23 Eylül’de doğdum, sihirli burcum Su Perisi’dir. Soylu biri olarak doğmadım ama doğa bana gayet cömert davrandı, kuvvetli bir bedenim ve gerçekten yakışıklı bir yüzüm var! Çift taraflı kılıç ve mızrakla dövüşte bugüne dek hiç yenilmedim. Ayrıca usta bir dağcıyım! Tabii çok da gururluyum. Makineleri severim, en sevdiğim uğraş ise… kızlarla çıkmaktır!!! İnsanın bu konuda doğuştan yetenekli olması gerekir; sanırım bu bende var!
Riven Riven, Miusa'nın sevgilisidir.
RivenYaş: 18
Uzmanlığı: Her tür spor ve kılıç savaşı
Özellikleri: içine kapanık, duygusal ve kararlı
Riven oldukça hassastır, kendisinden ve özel yaşamından söz etmekten pek hoşlanmaz. İyi bir atlettir, iradesi ve enerjisiyle bütün spor dallarında en iyi olmayı başarır. Kişisel başarı elde etme hırsıyla, daha iyiye ulaşmak için her gün antreman yapar. Çoğu zaman sert tavırlıdır, ama özünde son derece gerçekçi, kararlı ve rekabetçidir. Yeteneklerini denemekten zevk aldığı için, hiç bir meydan okumayı geri çevirmez.
Riven bize kendini tanıtıyor:
Merhaba! Benim adım Riven, burcum Doğa Güçleri ve 15 Ekim’de doğdum . Kendi bildiğimden şaşmam ve kişisel kurallarıma göre davranmayı tercih ederim. Geçmişte bazı yanlış seçimler yaptım ama artık g erçek arkadaşlarımın kim olduğunu biliyorum. Kızlara güvenmem… sanırım bunun nedeni annemin beni terk etmiş olmasıdır. Bunu para için yapmış olmalı… ondan nefret ediyorum. Rekabeti (en çok Sky ile) yapmayı çok severim. Pala kullanmakta üstüme yoktur ve hırsız olarak da çok yetenekliyimdir, ayrıca bütün spor dallarında iyiyimdir. İnsanlar benim için gözüpek, zeki, uyanık, alıngan ve hırçın olduğumu söylerler.
Timmy Tecna'nın sevgilisidir.
TimmyYaş: 18
Uzmanlığı: Bilim ve teknoloji
Özellikleri: Son derece zeki ve aynı zamanda utangaç
Timmy grubun beynidir.Özgün ve ilginç buluşlarıyla tüm Magix’te ün salmış bilim adamları ve araştırmacılardan oluşan bir aileden gelir. Bir bilgisayar uzmanı ve elektronik dahisidir: En önemli yeteneği, teknoloji ve büyüyü birleştirebilmesidir. Kızılçeşme Koleji’ne katılmasının nedeni, bu bilgi hazinesini geliştirmek ve okuldaki diğer arkadaşlarının da bunları kullanabilmesini sağlamaktır. Her zaman önce düşünür, sonra harekete geçer. Biraz da utangaçtır. Ama aynı zamanda beceriklidir ve ortaya çıkan sorunlara doğru çözümlerini üretmekte zorluk çekmez.
Timmy bize kendisini tanıtıyor:
Merhaba, ben Timmy. 15 Şubat’ta doğdum ve sihirli burcum Kentrauros. Bütün bilimsel konulardan hoşlanırım. Sorunları kuvvet yerine strateji kullanarak çözmekten yanayımdır. Mühendislik ve balistik konularında mir dehayım ama aynı zamanda çok iyi kılıç ve yay da kullanırım! Her zaman bir uzman takımının üyesi olmayı istemiştim! Benim sezgisel ve akıllı ama aynı zamanda sessiz ve utangaç olduğumu söylerler. Takım çalışmasını severim fakat dikkatleri üzerime çekmekten hoşlanmam.
Helia Heli Flora'nın sevgilisidir.
HeliaHelia bize kendini tanıtıyor:
Ben Helia ve büyükbabam Saladin ile birlikte Kızılçeşme’de yaşıyorum. 2 Eylül’de doğdum ve burcum Tekboynuz’dur. Bir zamanlar en iyi öğrenci bendim daha sonra kendimi sanata ve şiire adadım.
Lazer kırbaçlı eldivenim gerçekten bazen çok işe yarar ve oldukça çeviğimdir. Biraz tuhaf ve idealist olduğumu söylerler. Çok duyarlıyımdır ve hayalciyimdir, ancak aynı zamanda inatçı ve kendi yolunda ilerlemeyi tercih eden biriyimdir. Doğayı ve her türlü güzelliği severim, zamanımı resim çizerek ve şiir yazarak geçiririm. Kızılçeşme’deki herkesin aksine, önüme sunulan teknolojik aletler yerine, sadece normal bir defter kullanırım. Ben bir barışseverimdir.
Pixieler
PixielerPixieler, farklı yaş ve ebatlardan Selvefosca adında bir köyde yaşayan binlerce mini perilerdir: bunlardan en küçük olanı uykucu sıfatı ile anılır; ortanca olanı zeki ve öngörüsü kuvvetlidir. En büyüğü ise en sağ duyulusu olarak köyde yaşamaktadırlar!!
Amore
Amoreİşte Amore, Selvafosca’nın en melankolik ve en uykucu Pixiesi! Aşk kikayelerinden kolaylıkla etkilenir ve birbirlerini seven iki insanı bir araya getirmek için elinden geleni yapar. Hepsinin ötesinde saf aşkları görünce çok romantikleşir.
Digit
DigitKöyün mini teknoloji, süper teknoloji, bilgisayar kurdu, bilgi işlem dahisi Pixiesi. Bilgisayar oyunlarına bayılır ve bilgisayar ile yapabilecek her şeyin üstesinden gelir!
Lockette
Locketteİşte Lockette, köyün girişindeki Pixie. En tedbirli, en korkak ve kendine en az güveni olan Pixie’dir. Ama ne zaman ihtiyaç duyulsa asla geri adım atmaz. İhtiyaç üzerine çağrıldığı anda hemen en önlerinde yerini alır.
Piff
Piffİşte Piff, Pixieler’in en uykucusu, en komiği, en sevimilisi. Oyuncu, uykucu ve öyle bir yavaş hareket edeni ki, sanki biraz kararsızmış gibi, tam anlamıyla da bir şaşkın ördek.
Chatta
Chattaİşte Chatta! Pixielerin en neşeli, en alt edilemez, en dayanılamaz, en enerjik, en hayat dolu, en meraklı, gerçek bir ayaklı ansiklopedisi. En dikkatsiz, en dalgın olduğu zamanlarda bile…
Tune
Tuneİşte Tune, iyi huylu, terbiyeli, şık ve klasik ama aynı zamanda asla ukalalık yapmadan, her şeyi en iyi bilen Pixie’dir.
Trix Trix Alfea öğrencilerine düşman 3 kişilik cadı grubudur.Bu 3 cadı:lider Icy, Darcy, ve Stormy'dir.Amaçları Bloom'un Ejder Ateşi gücünü alıp kötülük yapmaktır.
Icy Icy Buz Cadısı'dır ve Trix lideridir .
İşte Trix Lideri IcyEnerji Kaynağı: Buz
Ölümcül Güçleri: Dondurucu ışınlar ve buz okları
Başlıca Özellikleri: Cadıların tartışmasız lideridir, karizması sayesinde Icy herkesi peşine takabilir ve istediklerini yaptırır.
Sloganı:"Ejder Ateşi Gücü Benim Olacak!"
Icy, gücünü dondurucu soğuktan alan cadıdır. Etrafına yaydığı buz gibi soğuk ve hain havası, dondurucu ışınlar ve kar fırtınaları yaratmasını sağlar. Bulutlukule’de bulunma nedeni kendi gücünü artırmaktır: Kız kardeşleriyle birlikte oluşturduğu Trix grubunun da lideridir. Amacına ulaşmak için çok eski ve güçlü bir enerji kaynağını olan Ejder ateşini bulup ele geçirmesi gerekmektedir. Soğuk bir kişiliğe sahiptir ve duygusuz görünür; büyü gücünü sık sık ruhları kurutmak, doğadan yaşam çalmak için kullanır. Son derece otoriter ve kendinden emindir. Trix grubunun tartışılmaz lideridir ve herkesin kendi isteği doğrultusunda davranmasını sağlar.
Icy bize kendisini tanıtıyor:
Merhaba, ben Icy buz cadısıyım ve Trix lideriyim! Doğuştan gelen bir karizmam var.Çok güzel ve büyüleciyim ama güç ve …intikam için yanıp tutuşuyorum!Hırslı, şetani ve kibirliyim. Dondurucu ışınım değdiği anda dondurur ve ayrıca buz okçukları, buz perdesi, buz gölü, keskin buz, mutlak sıfır, buz yıldızı ve buz kalkanı kullanırım. Temelde… buzul bir cadıyım!
Darcy Stormy, Karanlık Mücevheri cadısıdır.
DarcyEnerji Kaynağı: Karanlık
Ölümcül Gücü: Hipnotik dalga ve ışınlar
Önemli Özellikleri: Görünüşte sakin ve serinkanlı görünen Darcy, son derece sinsi ve ürkütücüdür. Zayıf noktalarını ortaya çıkarmak için insanların davranışlarını dikkatlice izler ve ardından bu yönlerden saldırır.
Sloganı: "Kimse benim gücüme karşı koyamaz. WINX’in günleri artık sayılı!"
Darcy, hipnotik yeteneklerini öldürücü silah olarak kullanan cadıdır. Sonsuz karanlıktan aldığı gücü ile düşmanlarının kafasını karıştırarak onları yanıltır.
Bulutlukule’ye kız kardeşi Icy’nin arkasından gelmiştir. Darcy, başkalarının davranışlarını gözlemlemekte, zayıf noklarını bulmakta ve büyülü bakışlarıyla ya da şekil değiştirici ışınlarıyla onlara saldırmakta ustadır.
Her zaman serinkanlı ve sabırlıdır, ama aynı zamanda son derece sinsi ve hilekardır. Karanlık kişiliğini kullanarak düşmanlarını aldatır ve onlara en beklemedikleri anda saldırır.
Darcy bize kendini tanıtıyor:
Merhaba, ben Darcy Karanlık cadıyım. Ben sinsi ve kurbnaz, yalancı ve ikiyüzlüyüm.Yanıltma benim en güçlü silahımdır. Trix’in en soğukkanlı üyesiyim.Düşmanlarımı dikkatle gözlemleyip onlara zayıf noktalarından saldırırım. Hipnoz etili ışınıma ve manyetik hipnoz, karabasan, karanlık geçit, gece karanlığı, gece kamuflajlı, karanlık çengeli ve karanlık gölgeleri içeren diğer güçlerime karşı koymak neredeyse imkansızdır.
Stormy Storm, Fırtına Kraliçe'sidir.
StormyEnerji Kaynağı: Rüzgar
Ölümcül Gücü: Şiddetli fırtına ve rüzgar yaratmak
Başlıca Özellikleri: Çabuk alevlenir ve çok öfkelenebilir, Stormy gizliden gizliye Icy’den daha güçlü olduğunu düşünür. Sık sık öfke nöbetine girer!
Sloganı: "Ejder Ateşi Gücü Olmadan Geri Dönmeyeceğim"
Stormy, şimşek ve yıldırımı kontrol edebilen cadıdır. Başlıca güç kaynakları, isteğine göre şekillendirebildiği rüzgar ve elektriktir.
Güçlerini kusursuzca kullanmayı öğrenmek için Bulutlukule’ye gelmiştir: Hareket halindeki enerjinin kontrolü üzerinde çalışarak fırtına, kasırga ve gel-git dalgaları yaratabilir. Son derece gururlu ve aşırı sinirlidir. İçten içe Icy’den daha güçlü olduğuna inanır. Dinamik kişiliği kontrolünü kolayca kaybetmesine neden olabilir.
Stormy bize kendini tanıtıyor:
Ben Stormy, rüzgar ve fırtınalar cadısıyım.Alınganım ve çabuk sinirlenirim, biraz düşüncesizce hareket ederim ve rabi ki kolaylıkla patlarım, o yüzden beni kışkırtmazsanız iyi olur! Yıkıcı öfke fırtınakarıma çok az insan dayanabilir! En büyük güçlerim şiddetli sağanaklar, yıldırımlar, hortum, çift katmanlı hortum ve fırtına gözleri yapmaktır.
Lord Darkar bize kendisini tanıtıyor:
Lord DarkarBen Lord Darkar, Gölgelerin Lorduyum.
Ürkütücü bir görünüm vardır ve korku uyandırırım.İnsan değilim. Zamanın başladığı anda, her şey yaratılırken oluşan çok eski bir varelığım.Ejder enerjisinin ters kutbuyum ve aynı Ejder gibi ben de çok güçlüyüm. Ejder, enerji ve hayat verir.Ben emerim.Böylece yeni dövüş ve sihir tekniklerine sahip olurum. Görünümümü kolaylıkla değiştirebilirim ve karanlık enerji ile donatılmış, dev kanatlı Kara Anka Kuşuna dönüşürüm.Yere “indiğimde” vücudum yeniden dönüşür ve geniş kanatlarım, arasında şu anki gelecek olayları görebildiğim bir pelerin haline gelir. Her zaman, gerektiğinde açarak korkunç yüzümü gösterebildiğim sivri bir maske takarım.
https://animeworld.1forum.biz
Admin
Admin
Admin
Admin

rep :

Winx Club Tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Winx Club Tanıtım   Winx Club Tanıtım Icon_minitimePerş. Haz. 19, 2008 12:08 am

Winx Club Tanıtım 256pxwinxclubthequestfouc1
Winx Club Tanıtım 256pxwinxclubthequestfouc1.e5fd5d031b
Valtor
ValtorBuzlu Omega Boyutu’nda kötü suçlular ile beraber yaşatılmaya kapatılmış bir haldeyken Trix tarafından serbest ve elindeki bütün olanakları sonsuza kadar en kuvvetli olabilmek için kullanmaya hazırdır! Karizmatik, kendinden sahip olduğu güçlerden çok emin olarak karşımıza çıkıyor.Ancak oda Lord Darkar gibi Winx tarafından yok edilir.
Çizgi Filmi
1.Sezon Bu sezon Winx Club'ın ortaya ilk çıkışıdır.Bloom, Gerçek anne ve babasının Dünya'dakiler olmadığını anlar ve gerçek anne babasını arar.Bloom Dünya'ya ait olmadığını Stella'yla karşılaşınca nalar ve peri okuluna gider.Ancak Bloom evrendeki en büyük güç olan Ejder Ateş'inin kendisinde olduğu fark etmez.Kötü Trix bunu Bloom'dan çalar ve ortalığa kötülük saçmaya başlar.Bloom'da onlar kötülük saçmayla uğraşırken güçlerini geri alır ve Trixle son savaşını yapar.Bloom Trix lideri Icy'i Stella, Miusa, Flora ve Tecna'da Darcy ve Stormy yenerek onları hapsederler.
2.Sezon Bu sezonda Layla Winx Club'a katılır ve Lord Darkar ortaya çıkar, Trix'i kurtarır ve ortalığa yine kötülük saçarlar.Hatta Lord Darkar bunun için güçlerini daha henüz tam olarak kullanamayan Bloom'u yakalayarak güçlerini ondan tam alacakken Bloom'un arkadaşları ve Alfea'daki öğretmenleri Bloom'u onun elinden kurtarır.Ancak hiçbirinin gücü Lord Darkar yetmez. Aslında Bloom2un güçleri yeter de aratar ama henüz tam olarak güçlerini kullanamaz.Son çare olarak güçlerini birleştirip Lord Darkar yok ederler. Ama Trix kaçmayı başarır.
3.Sezon Trix, bu sezon da Lord Darkar'dan çok daha güçlü ama tutsak olan Valtor'u kuratarır. Bu arada periler de gitgide güçlenir ve Enchantix adında çok güçlü sihire sahip olurlar. Trixle Valtor yine kötülük saçmaya başlarlar ama Valtor'un gücü güçlerini tam olarak kullanmaya başlayan ve bunu Enchantix adlı süper ateş gücüyle birleştiren Bloom'a yetmez ancak arkadaşları Stella, Miusa, Flora, Tecna ve Layla'ya yeter.Valtor da sihirli bir gücü çalar ve Trixle birlikte ortalıpa kötülük saçar ama Bloom Valtor'u yok ederek kötülüklerine son verir.
Seri bitmiyor devamı ve Bloom'un gerçek anne ve babasını bulma macerası Winx Club:Kayıp Kralllığın Sırrı adlı sinema filminde anlatılıyor.
Winx Club:Kayıp Krallığın Sırrı(Sinema Filmi)
Kahramanlardan olan Winx Club kızları şimdi beyaz perdede… Iginoi Straffi tarafından yapılan Winx Club: Kayıp Krallığın Sırrı, Winx Club üyesi 6genç kızın heyecan dolu serüvenlerini konu alıyor. Filmde, Bloom arkadaşları Flora, Stella, Layla, Miusa ve Tecna’nın yardımı ile yıllar önce kaybolan anne babasını arıyor…
Filmin konusu:
Yıllar önce, Sihirli Boyut’un en güçlü savaşçı büyücüleri kendilerini, mutlak kötüyle savaşmak adına kurban ederler. Bu savaşta ailesi kaybolan ve gezegeni Sparks yok edilen Prenses Bloom, ablası Daphne’nin kendini feda etmesi sayesinde kurtulur. Bloom dünyada kendisini evlat edinen bir aile tarafından sıradan bir kız olarak büyütülür. Ne var ki, Bloom bir süre sonra kendisinin peri olduğunu fark eder… Peri güçlerini geliştirmek için gittiği Alfea Peri Okulu’nda kendi gibi peri olan altı arkadaşı ile Winx Club’ı kurar ve birbirlerine kenetlenerek korkunç yaratıkları yenip, Sparks’ın son kralını bulabilmek için mücadeleye başlar. Bloom’un Sihirli Boyut’un yazgısı Kayıp Krallığı kurtarıp, Sparks Prensesi olması, başlattığı savaşa bağlıdır.
Film Hakkında:
Türkiye ile birlikte 41 ülkede gösterime girmiş olan filmin iki şarkısı Türkçe olarak Hepsi Grubu tarafından seslendirildi. Filmin Sen Bir Tanesin adlı şarkısının klibi 15 Ocak 2008’den itibaren müzik kanallarından yayınlanmaya başladı… Yine Hepsi’nin seslendirdiği Sen Bir Tanesin ve Sadece Bir Kız parçalarının yer aldığı soundtrack albüm müzik marketlerde satılmaktadır. Filmde yer alan All The Magic adlı parçayı ise, muhteşem sesiyle Grammy adayı Natalie Imbruglia seslendirdi…
Winx Club: Kayıp Krallığın Sırrı / Winx Club: The Secret Of The Lost Kingdom
Yönetmen: Iginoi Straffi
Senaryo:Iginoi Straffi, Sean Molyneaux
Türü: Animasyon
Yapımcı Firmalar: Rainbow S.P.A ve Rai Fiction
Yapım: İtalya 2007
Dağıtıcı Firmalar: Bir Film, Filma Ltd.
İthal eden firmalar: Filma Ltd.
Gösterim Tarihi: 22 Şubat 2008
https://animeworld.1forum.biz

Winx Club Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası