Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Sailormoon Karakterler Tanıtım

2 posters
YazarMesaj
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :
Sailormoon Karakterler Tanıtım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sailormoon Karakterler Tanıtım Right_bar_bleue

Sailormoon Karakterler Tanıtım Empty
MesajKonu: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 6:54 pm

USAGİ TSUKİNO
Sailormoon Karakterler Tanıtım 64ql1

Sailormoon Karakterler Tanıtım 69gz1

Boy: 1
Ten: Beyaz
Göz: Mavi
Saç: Sarı
Burcu: Yengeç
Krallığı: Gümüş Bin Yıl
Hobileri: Yemek yemek, sürekli uyumak, yakışıklı erkekler hakkında hayaller kurmak, video oyunları oynamak.
Fobileri: Zebaniler, hayaletler, mamoru yu kaybetmek.
Ünvanı: Ay savaşçısı
Sevgilisi: Mamoru
Renk: Pembe ve beyaz

Usagi, annesi, babası ve erkek kardeşi ile birlikte yaşar. Çoğu kere sorumsuz birisi olmasına rağmen iyi bir arkadaştır, hatta en çok ihtiyaç duyulacak derecede iyi bir arkadaştır. Usagi olarak karşılaştığı her türlü sorun karşısında her zaman sızlanarak ve ağlayarak çözüm aramasıyla arkadaşlarını usandırır ve onların çoğu zaman Usagi'yi büyümeyecek bir çocuk olarak görmesine sebep olur. Olaylar karşısında sergilediği sorumsuz kişiliği, onun, içindeki neşesi bitmek tükenmek bilmeyen çocuğun sonsuz enerjisinin yansımasıdır. Öyle ki kalbinde, en büyük aşkı Mamoru dışında kalan yere bile dünyaların sevgisini sığdırabilir. Ay Krallığı'nda (Moon Kingdom) tılsımlı bir sır Kraliçe Serenity'den(Queen Serenity) Sailor Moon'a ki yani gerçek Ay Prensesi'ne (Moon Prenses) verildi ve daha sonra dünyaya gönderilmesiyle bu sır açığa çıktı. Bu tılsımlı sır; Usagi'nin aslında Ay prensesi olması ve gizli diğer kişiliği Sailor Moon'a dönüşebilmesidir. Usagi ilk önce gizli ve sihirli güçleri olan Sailor Moon kimliğini, ona yol göstermesi amacıyla Kraliçe Serenity'den gönderilen insan karakterine sahip kedi Luna'dan öğrenir. Daha önce de yaşanan kötü olayların tekrarlanmaması için Ay Prensesi'ne verilen bu gizli kimliğini karşılaştığı düşmanlarının kötü amaçlarını engellemek için kullanır. Uğruna hayatını koyarak savaştığı Ay Krallığı'nın gerçek prensesi olduğunu öğrenmesi ile çok önceden yazılan kaderini bu sefer kötü sonla bitmemesi için savaşarak yaşamaya başlar.
Renk olarak pembe çoğunlukla romantizm, arkadaşlık ve feminenlikle özdeşleştirilir. Beyaz ise tüm renklerin en safıdır. Saflığın ve erdemliliğin sembolüdür. Aysavasçısının üniformalarında bu renklere az da olsa, çoğunlukla liderlerin kullandığı mavi ve kırmızı renklerinin yanında rastlanır.
http://aysawascisi.azbuz.com
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :
Sailormoon Karakterler Tanıtım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Sailormoon Karakterler Tanıtım Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 7:00 pm

AMİ MİZUNO

Sailormoon Karakterler Tanıtım 638rf5

Sailormoon Karakterler Tanıtım 4845176xm0

Boy: 5"2'
Burcu: Başak
Hobileri: Kitap Okumak, Satranç Oynamak ve Yüzmek.
Fobileri: Aşk mektupları..
Ünvanı: Merkür Savaşçısı
Hayali: Annesi gibi doktor olmak.
Renk: Mavi

Ami takımın beynidir. Onun görevi savaşmaktan çok plan yapmaktır. Güçlerini o kadar da kuvvetli olmayan su ve buzdan alır. Genellikle bunlar saldırıdan çok savunma için kullanılır. Saldırı kuvveti zayıf olsa bile bu eksikliklerini aklıyla kapatmaktadır. Okulda matematik ve bilgisayardan hoşlanır. Aynı zamanda çok çalışkan ve düzenlidir ve okul birincisidir. Bir gün annesi gibi doktor olmayı ummaktadır. İyi bir doktor olabilmek için eğitimini Almanya'da sürdürmek istemiştir ama arkadaşlarının ona ihtiyacı olduğunu görüp geri dönmüştür.
Grubun en zekisi olarak grup için çok önemlidir. Herkesle çok iyi geçinir ve zor durumlarda ortamı yumuşatır. Savaşçıların karşılaştıkları bütün bulmacaları çözebilir. Usagi'nin sadece bir kahraman olmayıp, aynı zamanda duygusal bir genç kız olduğunun en çok farkında olan kişidir. Kendisi tam olarak "Kalem kılıçtan üstündür" özdeyişine uyar.
Mavi sakinliği, önseziyi, güvenirliği temsil eder. Bilgeliğin, umudun ve cömertiliğin rengidir. Ami'nin gücünden kıyafetine kadar herşeyi mavidir. O, bilge ve cömerttir.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePaz Haz. 15, 2008 10:11 pm

REİ HİNO
Sailormoon Karakterler Tanıtım 2067050eu2

Sailormoon Karakterler Tanıtım 144xp1

Boy: 5"3'
Göz: Siyah
Saç: Siyah
Burcu: Koç
Hobileri: Şarkı söylemek,yapınağa gelen misfirlerle ilgilenmek ve Usagi ile atışmak.
Hayali: Baş rahibe olmak, ünlü bir seslendirme sanatçısı olmak, model olmak, aşık olduğu birinin eşi olmak .
Ünvanı: Mars savaşçısı
Sevgilisi: Yuiçiro
Renk: Kırmızı

Rei ,büyükbabasıyla birlikte Hikawa Shinto Tapınağı'nda yaşar ve aynı zaman da ondan baş rahibe olabilmek için eğitim alır.Aslında baş rahibe olabilmek için doğal ve kuvvetli yeteneklere, sezgilere ve güçlere sahiptir. Rei, herkes tarafından bilinen bu etkili meditasyon güçlerini, her ne zaman olursa olsun tehlikenin yaklaştığını hissettiğinde savaşçıların avantajı olarak kullanır. Savaşçılar içinde diğerlerinden farklı olarak Rei ve Usagi arasında çok değişken bir dostluk vardır. İkisi çoğunlukla akıllarına o anda geliveren, incir çekirdeğini bile doldurmayacak sebepler yüzünden sürekli tartışırlar. Ancak benliklerinin derinliklerinde, diğerlerine belli etmemelerine rağmen, birbirleriyle gerçekten çok yakından ilgilidirler. Bir diğeri gerçekten itham edildiğinde birbirlerini savunurlar.
Rei şiir ve şarkı sözü yazarlığında da çok yeteneklidir. Öyle ki, okulda düzenlenen bir organizasyona "Rei's Day In The Spot Light" isimli bir müzik ve moda şovuyla aktif olarak katılmıştır. İçlerinde en iyisi olan "Oh Starry Night" isimli, sözlerini ve müziğini kalbindeki derin hislerle yazdığı şarkısını yine aynı hislere izleyenlere yorumlamıştır. Onun gelecek için hayalleri bir şarkıcı, söz yazarı, model ve iyi bir eş olmaktır. Aslında bir genç olarak, kendi yaşıtları arasında oldukça popülarite sahibidir. Animede Rei, Usagi'nin Mamoru'dan hoşlandığını bilmesine rağmen onunla çıkmayı denemiştir. Daha sonra ise onların arasındakinin sıradan bir sevgi olmadığını görüp ikisinin mutluluğunu savunup koruyucu olmuştur. Rei bazen, biraz kaba ve bencil olabilir ama aslında gerçekten sevecen bir kalbe sahiptir. Rei, kendis'ni yetenekli olduğunu düşünür; bu yüzden de zayıflıklarını diğerlerine göstermez, sert bir karakterin arkasına saklanır. Ama tüm bunlara rağmen Rei, iyi bir dost, cesur bir savaşçı ve gerçekten altın kalpli birisidir.
Sailor Mars olarak azimlidir ve düşmanlarına karşı cesur yüreklilikle dövüşür. İç gezegenlerin savaşçıları arasında Sailor Jupiter'den sonra fiziksel olarak en güçlü savaşçıdır. Ay Krallığı'na ve Ay Prensesi'ne bağlıdır ve onlar için koruyucudur. Onların güvenliği için kendi hayatını feda eder. Rei, savaşçıların içinde kendisinin lider olması gerektiğine inanır ama çok sabırsızdır ve bazen de son derece kabalaşır. İlk önce, Usagi'den liderliğe uymayacak şekilde, mantıksız bir karaktere sahip olduğunu düşünerek hoşlanmamıştır. Ancak daha sonra, önyargılı olduğunu fark edip bu düşüncesinden vazgeçmiştir.Kırmızı, egemenliğin sembolüdür. Doğruluk, cesaret, güç, tutku ve ateştir. Kestane kırmızısı özveriyi ve cesareti betimler.
Mars savaşçısı olan ve ateşi silah olarak kullanan Rei'nin gücü ve kıyafeti çoğunlukla kırmızıdır. Rei, ateşin ve tutkunun özelliğini taşır.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:16 am

MAKOTO KİNO
Sailormoon Karakterler Tanıtım 3796638hd7

Sailormoon Karakterler Tanıtım 454qq4

Boy: 5"6'
Ten: Hafif esmer.
Göz: Kahverengi
Saç: Kahverengi.
Burcu: Yay
Hobileri: Aşk romanı okumak,buz pateni yapmak,aşçılık.
Fobileri: Aşk mektupları.
Ünvanı: Jüpiter savaşçısı
Hayali: Güzel Bir Gelin Olmak, İnsanlara Kek ve Çiçek Satmak , Ünlü Bir Aşçı Olmak.
Renk: Yeşil

Makoto Usagi'nin okuluna geldiğinde herkes ondan korkmuştu. O daha önceki okulundan bazı çocukları dövdüğü için kovulmuştu. Makoto ayrıca savaş sanatlarında çok iyi olmasıyla tanınıyordu. Usagi ona çok çabuk yakınlaştı. Çok kısa sürede arkadaş oldular. Tabi Usagi bu arada çevresindeki erkeklerin Makoto'ya daha fazla ilgi göstermelerinden dolayı onu kıskanmıyor da değildi.
Sailor Jüpiter, aralarında fiziksel olarak en güçlüleridir. O her zaman çok kavgacıdır ve yoluna çıkanın kim olduğuna bakmaz. Bazen kafasıyla değil yumruklarıyla düşünür. Bu kızgınlığından öte arkadaşlarını korumak istemesinden kaynaklanır. Onun asıl amacı Ay Prensesini sonuna kadar korumaktır. Makoto çok sportmen ve meraklı biridir. Diğerlerinden uzun boyludur ve bazen korkutucu olabilen erkeksi bir sesi vardır. Aslında görünüşü kişiliğiyle tamamen zıttır. Normalde yüzünden gülümseme eksik olmaz.
Eski erkek arkadaşına benzettiği her erkeğe ilgi duyar. Ayrıca Makoto çok başarılı bir aşçıdır. Yemeklerin insanları bir araya getirdiğini düşünür ve hep dünya çapında bir restoranlar zinciri sahibi olacağı günlerin hayalini kurar.
Yeşil yaşam ve doğanın göstergesi, gençlik, umut, enerji, neşe ve bolluktur. Diğerleri gibi Sailor Jüpiterinde kıyafetinden sahip olduğu gücün temsili yeşildir. Makoto, enerji ve hayat dolu bir karakterdir. Her zaman hazırdır ve en iyidir.Jüpiterin saldırısı olan Oak Evolution yıldırım ve gök gürültüsü atakları ile birlikte doğrudan doğadan gücünden gelen bir saldırıdır.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:19 am

MİNAKO AİNO
Sailormoon Karakterler Tanıtım 02minaclk9cw7

Sailormoon Karakterler Tanıtım 4849074ma0

Boy: 5"0'
Ten: Esmer
Burcu: Terazi
Hobileri: Oyunculuk, boşa zaman harcamak, ünlülerin peşlerinden koşmak, alışveriş .
Ünvanı: Venüs savaşçısı
Renk: Altın

Minako'nun herkesten daha açık bir kişiliği vardır. Herkesle arkadaş olabilir. Hiç düşmanı yoktur, ama bu gerektiğinde savaşırken kendine gelen görevi yapmayacağı anlamına gelmez. Eskiden çok iyi voleybol oynardı, ama ailesiyle İngiltere'ye gitmek zorunda kalınca voleybolu bırakmak zorunda kaldı. Usagi ve Minako birbirlerine çok benzerler. Tek sarışın karakterler bu ikisidir. İkisinin de birer kedisi vardır. İkisi de tembeldir, sınavlardan kötü notlar alırlar, her yere geç kalırlar ve sabahları zor uyanırlar. Üstelik anne ve babası Usagi'ninkilere benzer.
Minako genelde savaşçıların içinde en pozitif düşünen ve en iyimser savaşçıdır. Her zaman mutludur ve nadiren kızar ve arkadaşlarıyla kavga eder, ama kızdığında korkunç olur. Makoto kadar erkek düşkünü değildir ama bu ilgilenmediği anlamına gelmez. Minako'nun saf ve temiz bir kalbi vardır ve anaokulu arkadaşı Carrie gibi her zaman zor durumda olanlara yardım eder.
Asıl lakabı Sailor V'dir ve Sailor Moon'dan sonraki ikinci lider gibi davranır. Özel bir liderlik vasfı vardır ve bunu Queen Berly ile savaşmak için Negaverse'e gittiği zaman ve Nepherenia'ya karşı savaştığı zaman göstermiştir. Sailor Moon'a bir şey olduğu anda liderliği eline alır. Çok cesurdur. Genellikle Usagi ile birlikte yakışıklı erkeklerin peşinde koşar veya onunla oyun oynayıp zaman geçirir. İleride çok ünlü bir şarkıcı olmayı istemektedir.
Minako ilk defa sevgi ve adalet için savaşmaya başladığında, İngiltere'de Sailor V olarak tanınıyordu. Herşey Minako 7. sınıftayken beden eğitimi dersi sırasında alnında hilal işareti olan bir kedi görmesiyle başladı. Bu kedinin onun hayatını tamamen değiştirebileceğini tahmin bile edemezdi. Artemis (Silver Millenium'daki partneri) onu buldu ve ona bir dönüşüm kalemi vererek Usagi'nin Luna'ya rastlamasından çok önce Sailor V olarak eğitimine başlamasını sağladı. Artemis onun sadık ve bilgili öğretmenidir, fakat Luna kadar ciddi değildir. Minako'nun Sailor V halindeyken kıyafeti Sailor Venus kıyafetinden oldukça farklıydı.
Sailor V kısa zamanda oldukça ünlü oldu. Onun adına bilgisayar oyunları, hediyelik eşyalar yapıldı. Usagi bile Sailor V hayranı oldu ve onun gibi iyi bir savaşçı olmak istedi.... Sailor V'nin geçmişteki deneyimleri onun kendisine güven duymasını sağlamıştır.
Altın (Sarı) zenginlik, güzellik, zafer ve diğer iyi şanslarla özdeşleşir. Minako Sailor V olarak da güzellik, başarı ve şansa sahiptir. Venüs gibi parıltılıdır. Sailor Venus'ün güçleri altın rengini içeri
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:22 am

MAMORU CHİBA
Sailormoon Karakterler Tanıtım Smtuxy083ej3

Sailormoon Karakterler Tanıtım 87vi3

Boy: 5"8'
Göz: Koyu mavi
Saç: Siayh
Burcu: Aslan.
Hobileri: Kitap okumak.
Hayali: Dünyayı Usagi ile korumak,doktor olmak..
Ünvanı: Tuxedo Kamen, Prens Endymion,,Ayışığı Şovalyesi.
Sevgilisi: Usagi

Mamoru bir üniversite öğrencisidir ve yalnız yaşamaktadır. Ailesi kendisi çok genç yaştayken bir araba kazasında ölmüştür. Kazadan sadece kendisi kurtulmuştur ve hafızasını kaybetmiştir. Tek hatırladığı şey adının Mamoru olduğudur ve hayal meyal aklında kalan güzel bir kızdır. Mamoru ve Usagi, Sailor Moon'un birinci bölümüne karşılaşmışlardır ama bu ilk karşılaşmaları değildir. Sailor Moon R filminde gösterildiğine göre Usagi ve Mamoru daha çok küçükken bir hastanede karşılaşmışlardır. O gün Usagi'nin küçük kardeşi doğmuştur ve küçük Usagi bu günün anısına Mamoru'ya kırmız bir gül verir.
Tuxedo Mask gizemli bir karakterdir. Diğer Savaşçıları kurtarmak için her zaman tam vaktinde gelir. İşareti atılan tek bir kırmızı güldür. Şık smokini, şapkası ve maskesiyle bütün kız savaşçıları etkilemektedir ama içlerinde en çok Sailor Moon ona abayı yakmıştır. Usagi ilk başlarda Tuxedo Mask'ın aslında onu devamlı kızdırıp deli eden Mamoru olduğunu bilmemektedir. Yine de Tuxedo Mask en zor anlarda çıkan bir kurtarıcı gibidir.
Tuxedo Mask olarak görevi diğer savşçılara zor anlarda yardım etmektir. Yaratıklara kısa nutuklar çeker ve kırmızı bir gül atar. Prens Endymion olarak görevi ise gerçek aşkı Ay Prensesine yardım etmektir. Aslında Mamoru çok karışık bir kişiliğe sahiptir. Birçok lakabı ve kimliği vardır. İlk başlarda kendini beğenmiş biri gibi görünmektedir ama hikaye ilerledikçe ne kadar mükemmel biri olduğu ortaya çıkmaktadır.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:28 am

USAGİ CHİBİ TSUKİNO
Sailormoon Karakterler Tanıtım 4815425mh9

Sailormoon Karakterler Tanıtım 5196235hp9

Boy: 3"5'
Göz: Pembe
Saç: Pembe
Burcu: Yebgeç
Hobileri: Tavşan eşyaları toplamak.
Hayali: Annesi gibi bir lady olmak.
Ünvanı: Yeni Ay savaşçısı
Sevgilisi: Helious

Chibi Usa (Rini), Usagi ve Mamoru'nun gelecekteki kızıdır. İlk ortaya çıkışını Sailor Moon R sezonunda Usagi'nin başına düşen küçük bir çocuk olarak yapmıştır. Amacı Silver Crystal (Gümüş Kristal)'i bulup Crystal Tokyo (Kristal Tokyo)'yu ve annesini kurtarmaktır. SM R sezonunda Wiseman (Bilge Kişi) tarafından beyni yıkanmış ve Black Lady'ye dönüştürülmüştür. Çünkü onu kimsenin sevmediğine ve Silver Crystal'ın kendisi yüzünden kaybolduğuna inanmaktadır. Ama daha sonra gerçeği anlar ve tekrar eski "Small Lady" haline geri döner.
Sailor Moon S sezonunda bir savaşçı olarak eğitilmek için geri döner. Çok güçlü değildir ama saldırıları düşmanları delirtmeye yetmektedir. Sailor Moon'un dördüncü sezonu (Sailor Moon S) Chibi-usa'ya adanmıştır.
Bu sezonda Helios'a aşık olmaktadır. Ama Helios'un gitmesi gerekmektedir. Savaşın sonunda Helios arkasında pembe saçlı üzgün küçük bir kız bırakarak gider. Ama Chibi-usa kendini çok çabuk toparlar ve SuperS filmindeki bir oğlana aşık olur.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:31 am

MİCHİRU KAİOU
Sailormoon Karakterler Tanıtım 033ph1

Sailormoon Karakterler Tanıtım Smneptune079vv4

Boy: 5"4'
Saç: Deniz mavisi
Doğum Günü: 6 Mart
Hobileri: Yüzmek ve makyaj malzemeleri biriktirmek.
Hayali: Daha iyi keman çalmak.
Ünvanı: Neptün savaşçısı.
Sevgilisi: Haruka
Renk: Mavimsi yeşil

Michiru gerçek bir hanımefendidir. O alımlı-asil Sailor Neptün'dür. Keman çalmakta profesyoneldir ve resim çizmeye bayılır (ama yalnızca animede). Ami kadar iyi yüzer. Soğukkanlıdır ve kişiliği diğerlerinden daha olgundur.
Haruka, yani Sailor Uranus ile bir çift oluştururlar. Michiru için Haruka bir arkadaştan daha ötedir. Haruka ile aynı okula gider.Japonca versiyonunda ikili büyük bir aşk yaşamaktadır. Michiru, Haruka'ya çok yakındır ama Haruka kadar soğuk değildir. Hotaru için bir anne gibidir.
Michiru herşeyi gören Deep Aqua Mirror tılsımının sahibidir. SM S'de, görevi insanların temiz kalplerinde bulunan tılsımları Haruka ile beraber bulmaktı. Tılsımları bulmak için insanları kurban etmek gerektiğine inanmıştı fakat gerçekte onun kalbinde de bir tılsım vardı. Asla kendisinin bir tılsıma sahip olduğunu düşünmemişti çünkü temiz bir kalbe sahip olduğuna inanmıyordu(tıpkı Sailor Uranüsteki gibi). SM SuperS'te Michiru savaşçılık görevinden ayrılmaya karar verdi, ama SM Stars'da geri döndü.(Presnes Serenty'i Galaxianın tehditlerinden korumak için)
Hoş ve yaşama uygun bir renktir. Ayrıca mavimsi yeşil kullanmak için en soğuk renklerden biri olarak tanımlanabilir. Michiru'yu tatlı ve hoş bir karakter olarak gösterir. Dikkat çekici bir görünüş kazanır. Ayrıca diğerleriyle başetmede soğuk bir karakteri vardır. Sailor Neptünün kıyafeti deniz yeşilidir. Güçlerini kullandığı zaman mavi olmayan ama mavimsi yeşil bir renk ortaya çıkar.
Önemli bölümleri; Bölüm 90-91 tam olarak görünmemeiştir.Asıl göründüğü bölüm 192-dir.
Bölüm 109’da kimliği ortaya çıkmıştır.
Bölüm 110’da geçmişini hatırlması nedeniyle tılsımın onda olduğu düşünülmüştür.
Bölüm 110’da tılsımı çıkarılmıştır.
Bölüm 111’de Uranüs ve Pluton’la birlikte 3 tılsımı bir araya getirerek kupayı oluşrutanlardan biridir.
Sailormoon süper’in sonunda gitmiştir bölüm 167’de yeniden görülmüştür,burada Hotaru tarafından yeni gücü verilmiştir.
Bölüm 197’de Galaxiaın emrine girmiştir,bölüm 198’de Galaxia tarafından yok edilmiştir.
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 11:39 am

HARUKA TENOH
Sailormoon Karakterler Tanıtım 5755292ik8

Boy: 5"8'
Ten: Hafif esmer
Göz: Kahverengi
Saç: Kahverengi
Burcu: Kova
Hobileri: Araba yarışları ve koşmak.
Hayali: İyi bir yarışçı olmak..
Ünvanı: Uranüs savaşçısı.
Sevgilisi: Miçuroi
Renk: Koyu mavi

Haruka erkeksi bir savaşçıdır. Erkeksi kıyafetler giyer ve bir erkek gibi davranır ve hatta kızlar ona aşık olur. Sporda mükemmeldir. Profesyonel bir yarış arabası ve motosiklet sürücüsüdür. O kadar hızlıdır ki rüzgardan bile hızlı koşabilir. Saldırgan ve soğuk bir yapısı vardır. Bu yüzden zor durumlarda çok kaba ve kalpsiz olur. Michiru, Haruka için bir arkadaştan ötedir,Japonca versiyonunda ikili büyük bir aşk yaşamaktadır.Haruka aynı zamanda Hotaru'nun babası gibidir.
Haruka Kılıç tılsımına sahiptir. Sailor Moon S (3. sezon)'daki görevi saf insanların kalplerindeki tılsımları bulmaktır. Bu tılsımlar için insanları kurban etmesi gerektiğine inanmaktadır fakat kendi kalbinde de bir tılsım vardır(-ki bunu çok sonraları anlanmaktadır). Ama asla kendisinin de bir tılsım taşıdığını düşünmemiştir, çünkü temiz bir kalbi olduğuna inanmıyordur. Sailor Moon SuperS (4. sezon)'da emekliye ayrılmaya karar verdi fakat SM Stars'da geri dönmüştür(Presnes Serenty'i Galaxianın tehditlerinden korumak için).
Klasik, ağırbaşlı ve zengin. Haruka, şık, ağırbaşlı ve oldukça zengindir. Bu üç özellik kesinlikle Haruka'yı tanımlamaktadır. Haruka, koyu mavi ağırlıklı giyinir ve kesinlikle ağırbaşlı olarak tanımlanabilecek karakterlerden biridi
Önemli bölümleri; Bölüm 90-91 tam olarak görünmemeiştir.Asıl göründüğü bölüm 192-dir.
Bölüm 109’da kimliği ortaya çıkmıştır.
Bölüm 110’da tılsımı çıkarılmıştır.
Bölüm 111’de Neptün ve Pluton’la birlikte 3 tılsımı bir araya getirerek kupayı oluşrutanlardan biridir.
Sailormoon süper’in sonunda gitmiştir bölüm 167’de yeniden görülmüştür,burada Hotaru tarafından yeni gücü verilmiştir.
Bölüm 197’de Galaxiaın emrine girmiştir,bölüm 198’de Galaxia tarafından yok edilmiştir.
Admin
Admin
Admin
Admin

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 3:47 pm

bu paylaşımında çok güzelmiş yeterli bir bülgü oldugunu düşünüyorum o yüzden sabitliyorum
https://animeworld.1forum.biz
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 6:19 pm

Teşekkür ederim
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 6:31 pm

HARUKA TENOU
Sailormoon Karakterler Tanıtım 008qp6

Sailormoon Karakterler Tanıtım 5986218qp9

Boy: 3"11'
Göz: Koyu mavi
Burcu: Oğlak
Hobileri: K,tap okumak ve pul biriktirmek..
Hayali: Hemşire olmak.
Ünvanı: Satürn savaşçısı.
En İyi arkadaşı: Çibuyza
Renk: Mor

Dış gezegen savaşçılarının (Outer Senshi) lideri. Yaraları iyileştirebilir ve diğerlerinden çok daha üstün bir güce sahiptir. Öyle ki bu gücü ile dünyayı yok edebilir. Hotaru sevimli, utangaç, esrarlı ve sessizdir. En iyi arkadaşı Chibi-usa'dır. İlk olarak ortaya çıktığında Outer Senshi (Sailor Uranus, Sailor Neptune,Sailor Pluto) ona güvenmemişlerdir. Hotaru bedeninde Mistress 9'ı taşımıştır çünkü Hotaru bir laboratuar kazası sonucu ölmüştür ama Profesör Tomoe onun hayatını kurtarmak için onu Death Busters ile bir antlaşma yapıp ruhunu şeytana satmış ve böylece kızı Mistress 9 sayesinde tekrar canlanmıştır. Sailor Satürn bu canavarın içinde uyumaktadır.
Sailor Stars sezonunda Setsuna (Sailor Pluto) Hotaru'yu geçmişten geri getirir çünkü Sailor Satürn'ün muhteşem yokedici gücüne ihtiyaçları vardır ancak o halen daha bebektir. Sailor Satürn uyanır, savaşçılara yeni güçler verir ve birden büyüyerek 13 yaşına ulaşır ve düşmanlarla savaşmak üzere diğer savaşçılara katılır. Sailor Satürn Sessizlik Işıltısı'nın(Silence Glaive) taşıyıcısıdır. Dış gezegen savaşçıları (Outer Senshi) onun için bir aile gibidir. Hotaru, Haruka'yı "baba" Michiru'yu "anne" diye çağırır. Setsuna ise onun için bir hala ve bir öğretmen gibidir.
Mor, zekayı, dindarlığı, kutsallığı, hüznü, nostaljiyi, gücü, iyileştirmeyi ve düşselliği temsil eder. Hotaru, mor rengin bu bir çok özelliğini taşır görünmektedir; Güç, iyileştirme yeteneği, zeka ve hüzün. Yoketme ve yenileme üzerindeki güçleriyle onun görüş gücü olan biri olduğu söylenebilir. Sailor Saturn'ün kıyafeti mordur.
İlk kez ortaya çıkışı;112. bölüm(çibuyza’ya yardım etmiş ve arkadaş olmuşlardır,11. bölümün sonunda yüzü karanlık olarak görülür.
Kötü Satürn olarak bulunduğu bölümleri 122-123-124-125-tir.
Bölüm 125’te Aysavaşçısı tarafından kurtarılmıştır,167. bölüme kadar hayatını bir bebek olarak sürdürmüştür.167. bölümde Nehenyanın geri gelmesiyle bebeklikten çocukluğa dönmüştür.
Bölüm 168’de Satürn tarafından çocukluktan çıkarılmış savaşçı kimliğine bürünmüştür.
Bölüm 72’de yok edici gücünü kullanmak istemiştir fakat sailorçibimoon’nun engellemesiyle başarılı olamamıştır ve bu bölümde Nehelenyanın esiri olmuştur.
Bölüm 197’de Sailor Uranüs tarafından yıldız tohumu çıkartılarak yok edilmiştir
sailor neptune
Üye
Üye
sailor neptune

rep :

MesajKonu: Geri: Sailormoon Karakterler Tanıtım   Sailormoon Karakterler Tanıtım Icon_minitimePtsi Haz. 16, 2008 6:34 pm

SETSUNA MEİOU
Sailormoon Karakterler Tanıtım 4014218eq9

Sailormoon Karakterler Tanıtım Sailormoon23me6

Boy: 5"7'
Ten: Hafif esmer
Göz: Siyah
Burcu: Akrep
Hobileri: Alışveriş yapmak.
Hayali: Modacı olmak.
Ünvanı: Plüton savaşçısı.
Renk: Siyah

Zamanın ve uzayın gizemli koruyucusudur. Zamanı kontrol etme ve gelecekte nelerin olacağını bilme yeteneğine sahiptir, ama genelde bunu söylemeyi reddeder(-ki bu Serenty tarafından yasaklanmıştır). Diğer savaşçılardan daha olgundur ve yalnız yaşar. Savaşçılar arasında en çok yaşamış olanı odur ve de yaşlanması durmuştur. Pluto, birleştiklerinde Kutsal Kase'yi oluşturan üç tılsımdan biri olan Garnet Orb'a sahiptir. Yasaklanmış saldırısıyla zamanı durdurabilir. Uranus ve Neptune'ü kurtarmak için bir kere bu saldırıyı kullandı fakat bu yüzden sürgüne gönderildi çünkü bu yasaktı. Sailor Pluto geçmişteyken Chibi-usa ile ilgileniyordu. Japonca versiyonunda Chibi-usa onu "Pu" diye çagırır. Pluto zamanda geri gidip annesine yardim etmesi için Chibi-usa'ya yardım etmektedir.
Siyah depresyon, ölüm, gizemdir. Ama beyazla birleştiğinde mantığın ve insanlığın sembolüdür. Hareketleri ile Sailor Pluto çoğunlukla gizemli bir karakterdir. Pluto ölümün tanrısıdır ve siyah karanlıktır. Setsuna'nın rengi aslında koyu yeşil olarak görünebilir. Ama siyahın tıpkı altın gibi çizilmesi zordur. Eğer çizimlerde direkt siyah kullanırsanız yeterince gölgelerndirme yapamazsınız ve ifade veremezsiniz. Meioh Setsuna Zamanın Karanlık Kuralcısıdır. Naoko'nın çizimlerinde Setsuna siyah ya da siyaha yakın renkler giyer.
İlk kez ortaya çıkışı; : Pluto olarak Bölüm 82. Setsuna olarak Bölüm 110 (Japon ver.). Pluto: Bölüm 75, Setsuna: Bölüm 103

Sailormoon Karakterler Tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sailormoon Beta Forumu