Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Yu-Gi-Oh tanıtım

2 posters
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

rep :
Yu-Gi-Oh tanıtım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yu-Gi-Oh tanıtım Right_bar_bleue

Yu-Gi-Oh tanıtım Empty
MesajKonu: Yu-Gi-Oh tanıtım   Yu-Gi-Oh tanıtım Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 1:32 am

Adı:Yu-Gi-Oh!Duel Monsters
Türü:Aksiyon,Fantastik,Macera,Karanlık Sanatlar
Yıl:1996,1998
Bölüm:224
Sahibi:Kazuki Takahashi
Yapımcıhonen's Jump,TV Tokyo

Genel:Yu-Gi-Oh yani Duel Monsters çok zekice ve eğleneli bir şekilde hazırlanmış bir Anime'dir.İzleyen herkes bunu anlayabilir.Yayın tarihi 98 yılı olsada ilk ortaya çıkışı 96 yılında olmuştur.Ayrıca aslı Yu-Gi-Oh değildir demek istdeğim başlangıcı çok değişik olmuştur.Fikir bölümünde açıkladım.Her bölümünü sevdiğim çok beğendiğim bir Anime'dir ve tekrar söylüyorum gerçekten çok zekicedir.

Fikir:Kazuki Takahashi o zamanlar Shonen's Jump'ın bir çizeriydi(96 yılı).Takayashi'nin aklına bir gün Shadow Games adlı bir köşe çizmek geldi yani Yu-Gi-Oh'da bir çok Anime gibi Manga'dan türemiştir.Takahashi bir süre çizgisine devam etti ve köşesinin başarısını gözden kaçırması olanaksızdı sırf dergiyi Shadow Games için alanlar bile vardı.Bu başarıyı Anime'lerin 1 numaralı kanalı Tv Tokyo gözden kaçırmadı tabiki.Takahashi bunu Anime'leştirme fikrine olumlu baktı ve 1997 yılında Shadow Games ortaya çıktı.Shadow Games'in başarısı çok iyiydi ve TV Tokyo bunu daha iyi bir şekilde değerlendirmek istedi bunun için serinin devamı için Takahashi'den ricada bulunuldu.Ve efsane olmaya aday Anime'lerden biri bu şekilde ortaya çıktı.

Shadow Games:Anime'nin bir nevi ilk adımıydı ve Yu-Gi-Oh'un aslıydı ama ne Yu-Gi-Oh'la nede kart oyununyla fazla bir alakası yoktu genellikle belli bir konuyu takip ederdi.Shadow Games'de canavarlarla bir labirentte savaşılır ve çıkmaya çalışılırdı orjinali bu sayılır.

Yu-Gi-Oh!:İşte asıl konumuz çok zekice bir Anime olan Yu-Gi-Oh!.Shadow Games'den sonra Takahashi ve senaristler hikayenin yönünü değiştirmeye ve sıfırdan başlamaya karar verdiler.Ortaya ise Yu-Gi-Oh! çıktı.bir Kart oyunun ve düello tarzıyla hazırlanana Anime'nin başarısı Shadow Games'den daha yüksekti denebilir ama tabi ''orjinali en iyisidir'' diyenler yok değildi.

Yu-gi-Oh'un Konusu:Her ne kadar asıl odaklanma kart oyunun olsada her Anime gibi bir ana kahramana ihtiyac vardı ama Shadow Games'in başarısı göz önünde tutularak ve kalite ile orjinalliğinden dolayı Shadow Games'in karakterleri kullanılmaya devam etti.Ama zaten Shadow Games'de tek ana Kahraman değil 2 tane vardı.Aynı bedeni paylaşan iki ruh.Birisi kendine pek fazla güveni olmayan ama yinede nefret etmeyen bir genç.Diğeri ise hayatı boyunca kötülüklerle svaşmış bir Kral'dı.Bu iki ruh aynı bedende direk doğmamıştı tabiki herşeyin olduğu gibi bununda bir başlangıcı vardı.Ama ortaya Yu-Gi-Oh çıkınca Shadow Gaames unutulmadı o da bir şekilde Anime'ye tekrar kanalize edildi.Şekli ise şuydu yıllar boyunca gölge oyunun canavarları dünyayı yoketti durdu ve bir kral onları hapsetti.ve Maxmillion Pegasus bu gölge oyunundan kart oyununu ortaya çıkardı.
[size=xx-small]alıntıdır[/size]
https://animeworld.1forum.biz
serenityendymion
Yeni Üye
Yeni Üye
serenityendymion

rep :
Yu-Gi-Oh tanıtım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Yu-Gi-Oh tanıtım Right_bar_bleue

Yu-Gi-Oh tanıtım Empty
MesajKonu: Geri: Yu-Gi-Oh tanıtım   Yu-Gi-Oh tanıtım Icon_minitimeSalı Haz. 17, 2008 11:10 pm

çok güzel anlatmışsın paylaşım için teşekkürler=)

Yu-Gi-Oh tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-