Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaPortalAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Shaman King tanıtım

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

rep :
Shaman King tanıtım Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Shaman King tanıtım Right_bar_bleue

Shaman King tanıtım Empty
MesajKonu: Shaman King tanıtım   Shaman King tanıtım Icon_minitimeCuma Nis. 18, 2008 1:29 am

Shaman King tanıtım Oewvwh1v

oyuki Takei'nin manga ve anime serisidir. Manga, Japonya'da 32 ciltle sonlandı. Anime, 64 bölüm ve 3 özel bölüm içermektedir. Manga, Japonya'da Şueişa'nın Shonen Jump dergisinde yayınlandı ve anime uyarlaması da Seiji Mizuşima tarafından TV Tokyo, Nihon Ad Systems ve Xebec işbirliği ile hazırlandı, TV Tokyo'da yayınladı. Shounen bir manga olan Şaman Kral Kuzey Amerika'da VIZ Media'nın Shonen Jump'ında yayınlanmaya başlandı fakat Eylül 2007'de durdurularak iki ayda bir, bir cilt çıkarılmasına karar verildi. Şaman Kral'ın animesi Türkiye'de Jetix adlı TV kanalında yayınlandı.

Bir şaman, bu dünyayı ve ruh dümyasını birbirine bağlayan kişidir. Şaman Kral'da şamanlar amaçlarına ulaşmak için ruhlarla ve hayaletlerle takım oluştururlar. Bir şamanın en büyük hayali, dünyanın koruyucusu olacak ve Büyük Ruh (her ruhun sonunda döneceği ruh) ile iletişim kurabilecek olan Şaman Kral unvanını alabilmektir. Çeşitli büyüsel ve dinsel terimler hikaye boyunca geçmektedir fakat konu ilerledikçe açıklanabilir bir yere bağlanmaktadır.

Seri, 285 manga bölümü sürdü ve Funbari no Uta adlı kısa bir "ekstra hikaye" ile sonlandı. Dizinin bir çok hayranı Mankin kısaltmasını kullanmaktadır. Ayrıca Shaman King kart oyunu da Japonya ve Kuzey Amerika'da bulunmaktadır.

Konu

Şaman Kral, 2000 yılında geçmektedir. Bir şaman olan Yoh Asakura'nın, 500 yılda bir düzenlenen " Shaman Kral Turnuvası*"na katılmasını, ve bu turnuvadan önce ve sonra olan olayları konu alır. Animede arkadaşlık ilişkileri, dostların önemi, iyilik, pozitif düşünce gibi konular oldukça etkileyici bir biçimde anlatılmıştır. Yoh, hikaye boyunca yeni arkadaşlar edinir, şaman dövüşleri yapar ve hayalini gerçekleştirmeye çalışır, "Sakin ve huzurlu bir hayat sürmek.". Bu hayalini de şaman kral olarak gerçekleştirmeye çalışır. Fakat geçmişten bir tehdit, Yoh'un hedefini değiştirecektir, "Hao/Zeke Asakura".

Ana karakterler

Ayrıca belirtilen son isimler İngilizce ve Türkçe animede kullanılanlardır.

İnsanlar [değiştir]Yoh Asakura (Jap: 麻倉 葉, - Asakura Yō)
Seiyuu: Yuko Sato
Başroldeki karakter güçlü, şakacı ve iyi kalpli biridir.Amacı şaman kralı olup dünyada barışı sağlamaktır.
Hao (Jap: 麻倉葉王, - Asakura Hao, ハオ - Hao) / Zeke Asakura
Seiyuu: Minami Takayama
Dünyada sadece Şamanların yaşamasını isteyen kötü ancak çok güçlü biri.Ancak yoh'un ikizidir.
Anna Kyouyama (Jap: 恐山アンナ, - Kyōyama An'na)
Seiyuu: Megumi Hayaşibara
Yoh'un nişanlısı, güçlü bir ruh medyumu.Zeke'i yok etmek için 1080 boncuk almıştır.
Manta Oyamada (Jap: 小山田まん太, - Oyamada Manta) / Morty
Seiyuu: İnuko Inuyama
Yoh'un yakın arkadaşı. İyi kalpli ve sevecen biridir, kısa boyludur.
Tao Ren (Jap: 道 蓮, Tao Ren) / Lenny "Len" Tao
Seiyuu: Romi Paku
Güçlü ve asabi bir şaman.Başlangıçta Yoh'un rakibiyken daha sonra dostu olmuştur.
Horokeu Usui (Jap: 碓氷ホロケウ, Horokeu Usui) / Horohoro (Jap: ホロホロ, Horohoro) / Trey Racer
Seiyuu: Yuji Ueda
Kuzeyden gelen bir şaman. Dünyayı maynışınlar için bir gölete çevirmek ise amacı. Yoh'un dostu.
Ryuunosuke Umemiya (Jap: 梅宮 竜之介, - Umemiya Ryūnosuke) / "Tahta Kılıç" Ryu (Jap: 木刀の 竜, - Bokutō no Ryū) / Rio
Seiyuu: Masahiko Tanaka
Saç şekline ve tarza fazla önem veren bir şaman. Yoh'un dostu ve Dadenders'lerin lideri.
Joco McDonnell / Chocolove
Kötü şakaları olan güçlü bir şaman. Yoh'un dostu.
Lyserg Diethel / Diethel Lyserg
Zeke'i yok etmeye çalışan bir şaman.Başta Yoh'un dostudur, ancak daha sonra X-Laws'a katılmıştır.
Faust VIII / VIII Faust
Yoh'un önce düşmanı sonra dostu olan bir güçlü bir şaman.
Silva / Silva
Şaman Turnuvası'nın bir üyesi ve hakemi.
Master Yomei / Master Yohmei
Yoh'un büyükbabası, iyi ve güçlü bir şaman ayrıca şaman eğitmeni.
June Tao / Tao June
Len 'in ablası bir şaman. Önce düşman sonra dost olmuştur.
She Opacho / He Opacho
Zeke'in yanındaki adamlarından biri.
Tamara / Tamarah
Yoh'tan hoşlanan bir şaman ve Yomei'nin öğrencisi.
Demir Bakire Jeanne / Iron Maiden Jeanne
X-Law'ların kurucusu ve Zeke'i yok etmeye karalı bir kız.Siniri kontrol etmede ustadır.

Ruhlar

Amidamaru (Jap: 阿弥陀丸, Amidamaru)
Seiyuu: Katsuyuki Konişi, Mitsuki Saiga (çocukken)
Güçlü bir ruh ve eski bir Japon samuray. Yoh'un koruyucu hayaleti.
Bason (Jap: 馬孫, Bason)
Seiyuu: Şinpaçi Tsuji
Güçlü bir ruh ve eski bir Çin'li savaşçı. Len'in koruyucu hayaleti.
Ateş Ruhu
Çok güçlü bir ruh.Kendisi 4 element üzerinde etki kuruyor. Zeke'in koruyucu hayaleti.
Mosuke / Mosuke
Amidamaru'un yakın dostu. Bir kılıç dövücü
Corey / Kororo
Bir maynışın yani buz perisi. Sevimli bir ruh ve Trey'in koruyucu ruhu.
Tokagero / Tokageroh
Eski kötü bir ruh ancak daha sonra iyi olup Rio'nun koruyucu ruhu olmuştur.
Mic / Mic Jaguar
Bir Jaguar ruhu ve Joco'nun koruyucu hayaleti.
Chloe / Morphine
Bir peri ve Lyserg'in koruyucu ruhu.
Eliza / Elisa
Faust'un eski sevgilisi ve koruyucu hayaleti.
Ponchi ve Konchi
Tamara'nın koruyucu hayaletleri. Aptal ve beceriksizler.
Lee Pai Long / Lee Bailong
Eski bir sinema yıldızı ve bir Doulando ustası. June'un koruyucu ruhu.

Şaman Kral Turnuvası

Bir rivayete göre dünya büyük bir kötülüğe sürüklenmektedir. Bu kötülüğü üstesinden sadece dünyadaki en iyi şaman gelebilir. Bu nedenle her 500 yılda bir düzenlenir ve turnuvayı kazanan şamana çok büyük bir güç verilecektir.
https://animeworld.1forum.biz

Shaman King tanıtım
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-